Rezultatele concursului de admitere pentru anul 2019

Rezultatele concursului de admitere pentru TURUL I

Studii finanțate din buget

La studiile finanțate din buget se va încheia contractele în perioada de 5 - 6 august 2019, candidații care au fost admiși la studii se vor prezenta însoțiți de un părinte/tutore, având copia buletinului de identitate a părintelui și a elevului.

Studii cu achitarea taxei

La studii cu achitarea taxei, contractele se vor încheia în perioada 5 - 6 august 2019, candidații care au fost admiși la studii se vor prezenta însoțiți de un părinte/tutore având copia buletinului de identitate a părintelui, elevului și o parte din suma pentru taxa din primul semestru.

SPECIALITATEA ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR (CALIFICAREA ÎNVĂȚĂTOR)       
Nr ordNume Prenume CandidatLimba de instruireLimba străinăSpecialitateaMedie concursADMIS cu Tipul de finanțareTipul categorieiADMIS - Categorie specială
1Popov LiudmilaromânăfrancezăÎnvățământ Primar9.22Bugetgenerală  
2Eremia CătălinromânăenglezăÎnvățământ Primar9.20Bugetgenerală  
3Cazanov MihaelaromânăfrancezăÎnvățământ Primar9.10Bugetspecială (p.11.1.e -Regulament) 
4Socolov TatianaromânăenglezăÎnvățământ Primar8.92Bugetgenerală  
5Iacovlev AntonelaromânăenglezăÎnvățământ Primar8.91Bugetgenerală  
6Grecu MihaelaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.67Bugetgenerală  
7Minceva OlesearusăenglezăÎnvățământ Primar8.59Bugetgenerală  
8Mîță AlinaromânăenglezăÎnvățământ Primar8.59Bugetgenerală  
9Botez AndrianaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.57Bugetgenerală  
10Procopii MihaelaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.57Bugetgenerală  
11Smochina AdelaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.56Bugetgenerală  
12Guglea AlionaromânăenglezăÎnvățământ Primar8.52Bugetgenerală  
13Vîhodeț OlgarusăfrancezăÎnvățământ Primar8.51Bugetspecială (p.11.1.e -Regulament) 
14Ciurinov CătălinaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.43Bugetspecială (p.11.1.e -Regulament) 
15Mocanu DianaromânăenglezăÎnvățământ Primar8.41Bugetgenerală  
16Petreanu AndrianaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.37Bugetspecială (p.11.1. a,e -Regulament) 
17Romaniuc LindaromânăenglezăÎnvățământ Primar8.32Bugetspecială (p.11.1.b- Regulament)categoria 15%
18Postu MariaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.23Contractgenerală  
19Malai GabrielaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.19Contractgenerală  
20Beleuța CorinaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.17Contractgenerală  
21Lisițîn VictoriaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.16Contractgenerală  
22Lisevici IuliaromânăenglezăÎnvățământ Primar8.16Contractgenerală  
23Meliman NeliromânăenglezăÎnvățământ Primar8.10Contractgenerală  
24Caprian Jessica-MariaromânăfrancezăÎnvățământ Primar8.09Bugetspecială (p.11.1.c - Regulament)categoria 15%
25Șpiniov AlinaromânăfrancezăÎnvățământ Primar7.93Contractgenerală  
26Butuc CristinaromânăfrancezăÎnvățământ Primar7.87Bugetspecială (p.11.2.-Regulament)categoria 25%
27Malai VeronicaromânăfrancezăÎnvățământ Primar7.76Contractgenerală  
28Vatavu SamiraromânăenglezăÎnvățământ Primar7.76Bugetspecială (p.11.1.d -Regulament)categoria 15%
29Baran MagdalenaromânăfrancezăÎnvățământ Primar7.63Contractgenerală  
30Gudumac GabrielaromânăenglezăÎnvățământ Primar7.61Contractgenerală
SPECIALITATEA EDUCAȚIE TIMPURIE (CALIFICAREA EDUCATOR)       
Nr ordNume Prenume CandidatLimba de instruireLimba străinăSpecialitateaMedie concursADMIS cu Tipul de finanțareTipul categorieiADMIS - Categorie specială
1Savelenco AlinaromânăenglezăEducație timpurie8.47Bugetgenerală  
2Știrbeț CristinaromânăfrancezăEducație timpurie8.37Bugetgenerală  
3Bacalu LaurarusăenglezăEducație timpurie8.37Bugetgenerală  
4Mocanu CristinaromânăenglezăEducație timpurie8.23Bugetspecială (p.11.1.e -Regulament) 
5Pușcașu ElenaromânăfrancezăEducație timpurie8.17Bugetgenerală  
6Popa LiviaromânăfrancezăEducație timpurie8.00Bugetgenerală  
7Șeremet AndreearomânăenglezăEducație timpurie7.95Bugetgenerală  
8Gogolniceanu AnaromânăfrancezăEducație timpurie7.92Bugetgenerală  
9Hodinitu NataliarusăenglezăEducație timpurie7.89Bugetgenerală  
10Ceadîrean EugeniaromânăfrancezăEducație timpurie7.72Bugetgenerală  
11Mocanu MădălinaromânăfrancezăEducație timpurie7.70Bugetgenerală  
12Șaramet MihaelaromânăenglezăEducație timpurie7.68Bugetgenerală  
13Butucel EugeniaromânăfrancezăEducație timpurie7.62Bugetgenerală  
14Terzi ValeriaromânăenglezăEducație timpurie7.61Contractgenerală  
15Briciag AnaromânăfrancezăEducație timpurie7.57Contractspecială ( p.11.1.e -Regulament) 
16Manalachi MarianaromânăenglezăEducație timpurie7.53Contractgenerală  
17Putregai DanielaromânăfrancezăEducație timpurie7.49Contractgenerală  
18Dimicenco TatianaromânăfrancezăEducație timpurie7.48Contractgenerală  
19Lavric DanielaromânăfrancezăEducație timpurie7.34Contractspecială (p.11.1.e -Regulament) 
20Pascal IanaromânăenglezăEducație timpurie7.29Contractgenerală  
21Lungu DumitrițaromânăenglezăEducație timpurie7.27Contractgenerală  
22Pîrlici MihaelaromânăfrancezăEducație timpurie7.22Contractgenerală  
23Gagauz OlgaromânăfrancezăEducație timpurie7.13Bugetspecială (p.11.1.b -Regulament)categoria 15%
24Marinova NataliaromânăenglezăEducație timpurie7.08Contractgenerală  
25Vodă NataliaromânăfrancezăEducație timpurie7.07Contractgenerală  
26Munteanu SvetlanaromânăfrancezăEducație timpurie7.00Contractgenerală  
27Ignat IuliaromânăenglezăEducație timpurie6.92Contractgenerală  
28Moraru CristinaromânăfrancezăEducație timpurie6.81Bugetspecială (p.11.1.b -Regulament)categoria 15%
29Costachi AnaromânăfrancezăEducație timpurie6.77Contractgenerală  
30Ursachi NicoletaromânăfrancezăEducație timpurie6.59Contractgenerală
SPECIALITATEA ASISTENȚĂ SOCIALĂ (CALIFICAREA PEGAGOG SOCIAL)        
Nr ordNume Prenume CandidatLimba de instruireLimba străinăSpecialitateaMedie concursADMIS cu Tipul de finanțareTipul categorieiADMIS - Categorie specială
1Berdilă IanaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)9.03Bugetgenerală 
2Ichim CristinaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)8.60Bugetgenerală 
3Jentică DinaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)8.42Bugetgenerală 
4Zaicov ElizavetaromânăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)8.31Bugetgenerală 
5Rusu NataliaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)8.21Bugetgenerală 
6Mîndru CristinaromânăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)8.11Bugetgenerală 
7Dragan GabrielaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.99Bugetgenerală 
8Balaban ElviraromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.98Bugetgenerală 
9Moga AntonelaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.86Bugetspecială (p.11.1.d -Regulament)  
10Rusu MariaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.84Contractgenerală 
11Chiriac IulianaromânăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)7.44Contractspecială (p.11.1.d -Regulament)  
12Pascal CristinaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.44Contractgenerală  
13Caitaz AlexandrinaromânăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)7.40Contractgenerală  
14Fulger CătălinaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.36Contractspecială (p.11.1.e -Regulament) 
15Pralea DanaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.35Contractgenerală 
16Rusu ValeriaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.35Contractgenerală 
17Galea MarcelaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.23Contractgenerală 
18Răcilă DariaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)7.22Contractgenerală  
19Sedova DariarusăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)6.94Bugetspecială (p.11.1.b -Regulament)categoria 15%
20Gamarnic MariarusăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)6.93Contractgenerală 
21Caradjov Maria-MagdalenaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)6.90Contractgenerală 
22Strelciuc EcaterinaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)6.87Contractspecială ( p.11.1.e -Regulament) 
23Soiuz SabrinaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)6.85Contractgenerală 
24Corneanu LauraromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)6.82Contractgenerală 
25Bogdan LauraromânăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)6.77Contractgenerală 
26Stîngă ElenaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)6.75Contractgenerală 
27Perju PolinarusăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)6.74Contractgenerală 
28Cojuhari ValeriaromânăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)6.56Contractgenerală 
29Bagrin AdrianaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog Social)6.39Contractgenerală 
30Vacarenco CrinaromânăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)6.37Contractgenerală
SPECIALITATEA ASISTENȚĂ SOCIALĂ (CALIFICAREA LUCRĂTOR SOCIAL)        
Nr ordNume Prenume CandidatLimba de instruireLimba străinăSpecialitateaMedie concursADMIS cu Tipul de finanțareTipul categorieiADMIS - Categorie specială
1Schițanu CarmeliaromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)8.74Bugetgenerală 
2Popovicenco Ana-MariaromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)8.38Bugetgenerală 
3Junea NataliaromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)8.35Bugetspecială (p.11.1.e -Regulament)  
4Iuzu AlexandraromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)8.09Bugetgenerală  
5Hușanu PetruromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)7.83Bugetgenerală 
6Vlad AdrinaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)7.55Bugetgenerală 
7Țurcanu CristinarusăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)7.55Bugetgenerală 
8Crintea ValeriaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)7.52Bugetgenerală 
9Bucur ConstantinromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)7.50Bugetgenerală 
10Scurtu AlinarusăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)7.48Contractspecială (p.11.1.e -Regulament) 
11Zubcov GabiromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)7.46Contractspecială (p.11.1.f -Regulament) 
12Grigoriță VeraromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)7.21Contractspecială (p.11.1.e -Regulament) 
13Taganschi DianaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)7.01Contractgenerală 
14Vrabii IulianaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)6.93Contractgenerală 
15Radu IonelaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)6.90Contractgenerală 
16Muturniuc DumitrițaromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)6.89Bugetspecială (p.11.1.b -Regulament)categoria 15%
17Rumeus Valentina-GabrielaromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)6.84Contractgenerală 
18Rotari AnaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)6.80Contractgenerală 
19Tecuci AlexandrinaromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)6.67Contractgenerală 
20Dunav DanielaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)6.63Contractspecială ( p.11.1.e -Regulament) 
21Colnic MarcelaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)6.62Contractgenerală 
22Țilea NicoletaromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)6.56Contractgenerală 
23Valeanu AdrianromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)6.31Contractgenerală 
24Bujac CristianromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)6.18Contractgenerală 
25Corja ArianaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)6.01Contractgenerală 
26Ursachi DanielaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)5.97Contractgenerală 
27Romanenco TaisiaromânăenglezăAsistență socială (Lucrător Social)5.85Contractspecială ( p.11.1.e -Regulament) 
28Onos EsteraromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)5.68Contractgenerală
SPECIALITATEA PROGRAMARE ȘI ANALIZA PRODUSELOR DE PROGRAM (CALIFICAREA ASISTENT PROGRAMATOR)      
Nr ordNume Prenume CandidatLimba de instruireLimba străinăSpecialitateaMedie concursADMIS cu Tipul de finanțareTipul categorieiADMIS - Categorie specială
1Uzun PaulaRomână englezaProgramare și analiza produselor de program9.86Bugetgenerală 
2Chise IonRomână englezaProgramare și analiza produselor de program9.38Bugetgenerală 
3Hodinitu DumitruRomână englezaProgramare și analiza produselor de program9.24Bugetgenerală 
4Batîr DanielRomână francezaProgramare și analiza produselor de program9.16Bugetspecială (p.11.1.d -Regulament) 
5Vieru RustislavRomână francezaProgramare și analiza produselor de program9.10Bugetgenerală 
6Maidan DumitruRomână francezaProgramare și analiza produselor de program9.08Bugetspecială (p.11.1.e -Regulament) 
7Condrea ArtiomRusăenglezaProgramare și analiza produselor de program8.75Bugetgenerală 
8Ghiderman MarinRomână englezaProgramare și analiza produselor de program8.74Bugetspecială (p.11.1.a -Regulament) 
9Florea VasileRomână francezaProgramare și analiza produselor de program8.51Bugetspecială (p.11.1.d -Regulament) 
10Lazari DanRomână englezaProgramare și analiza produselor de program8.10Contractspecială (p.11.1.d -Regulament) 
11Coițan DanielRomână francezaProgramare și analiza produselor de program8.08Contractgenerală 
12Culic ChirilRomână englezaProgramare și analiza produselor de program7.88Contractgenerală 
13Nebunu DanielRomână francezaProgramare și analiza produselor de program7.76Contractgenerală 
14Pascal DumitruRomână francezaProgramare și analiza produselor de program7.68Contractgenerală 
15Gaju NicolaeRomână englezaProgramare și analiza produselor de program7.57Contractgenerală 
16Diacov DumitruRomână francezaProgramare și analiza produselor de program7.56Contractgenerală 
17Pînzaru ViorelRomână francezaProgramare și analiza produselor de program7.44Contractgenerală 
18Mocanu ValentinRomână francezaProgramare și analiza produselor de program7.44Contractgenerală 
19Zavati VictorRomână francezaProgramare și analiza produselor de program7.34Contractgenerală 
20Chirica AlexandruRomână francezaProgramare și analiza produselor de program7.21Contractgenerală 
21Tanas Samuel-CristianRomână englezaProgramare și analiza produselor de program7.12Bugetspecială(p.11.1.a,e -Regulament)categoria 15%
22Boișteanu IonuțRomână francezaProgramare și analiza produselor de program7.07Contractgenerală 
23Andrei MaximRomână francezaProgramare și analiza produselor de program7.06Contractgenerală 
24Josan DenisRomână englezaProgramare și analiza produselor de program7.04Contractgenerală 
25Rusandu VadimRomână francezaProgramare și analiza produselor de program6.93Contractgenerală 
26Leu PantelimonRomână francezaProgramare și analiza produselor de program6.73Contractgenerală 
27Căpățînă SergheiRusăenglezaProgramare și analiza produselor de program6.63Contractgenerală 
28Durnea ConstantinRomână francezaProgramare și analiza produselor de program6.44Contractgenerală 
29Mereoară LiviuRomână englezaProgramare și analiza produselor de program6.44Contractgenerală 
30Popa OvidiuRomână englezaProgramare și analiza produselor de program6.37Contractgenerală
SPECIALITATEA ADMINISTRAREA APLICAȚIILOR WEB (CALIFICAREA TEHNICIAN DE SITE-URI WEB)       
Nr ordNume Prenume CandidatLimba de instruireLimba străinăSpecialitateaMedie concursADMIS cu Tipul de finanțareTipul categorieiADMIS - Categorie specială
1Boca DorinromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.83Bugetgenerală 
2Durnea EugeniuromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web8.61Bugetgenerală 
3Șandra AdrianaromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.56Bugetgenerală 
4Șestacov IvanrusăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.47Bugetspecială (p.11.1.e -Regulament)  
5Pîslari EcaterinaromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.44Bugetgenerală 
6Furtună EugeniuromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.43Bugetgenerală 
7Peiu SilviuromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.35Bugetgenerală 
8Caisîn CarolinaromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.33Bugetgenerală 
9Cojocari EcaterinaromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.32Bugetgenerală 
10Boșcov MaximromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web8.29Contractgenerală 
11Roabiș CristianromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.16Contractgenerală 
12Velicu LiviuromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.16Contractgenerală 
13Tarasiuc VictoriaromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.09Contractgenerală 
14Peiu IrinaromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web8.08Contractgenerală 
15Banov DanielaromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web8.03Contractgenerală 
16Golub LiviuromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web7.68Contractgenerală 
17Guci MihailromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web7.65Contractspecială (p.11.1.b -Regulament) 
18Colodeev DmitriromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web7.60Contractgenerală 
19Boiștean EvelinaromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web7.49Contractgenerală 
20Caminschi VladromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web7.30Contractgenerală 
21Marșalin EugeniuromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web6.95Contractgenerală 
22Crăițămîndră MihairomânăFranceză Administrarea aplicațiilor web6.61Bugetspecială (p.11.1.a -Regulament)categoria 15%
23Sai AlexandrurusăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web6.58Contractgenerală 
24Cernobrovchin EdemrusăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web6.54Contractgenerală 
25Cechir MihaelaromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web6.54Contractgenerală 
26Căpățînă ConstantinromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web6.50Contractgenerală 
27Macovețchi AlexandruromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web6.49Contractgenerală 
28Bratu VeaceslavromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web6.46Contractgenerală 
29Popa VasileromânăFranceză Administrarea aplicațiilor web6.41Contractspecială (p.11.1.a -Regulament) 
30Fulger Cristian-ȘtefanromânăEnglezaAdministrarea aplicațiilor web6.30Contractgenerală
SPECIALITATEA ECOLOGIE ȘI PROTECȚIA MEDIULUI (CALIFICAREA TEHNICIAN ECOLOG)       
Nr ordNume Prenume CandidatLimba de instruireLimba străinăSpecialitateaMedie concursADMIS cu Tipul de finanțareTipul categorieiADMIS - Categorie specială
1Gabatiuc AlinaromânăenlgezaEcologie și protecția mediului8.96Bugetgenerală 
2Galepa VitalierusăenlgezaEcologie și protecția mediului8.90Bugetgenerală 
3Ciobanu MarinaromânăfrancezaEcologie și protecția mediului8.71Bugetgenerală 
4Diomchiv MarinarusăenlgezaEcologie și protecția mediului8.45Bugetgenerală 
5Muntean VictorromânăenlgezaEcologie și protecția mediului8.28Bugetgenerală 
6Sanduleac AndreiromânăfrancezaEcologie și protecția mediului8.25Bugetspecială (p.11.1.e -Regulament) 
7Vasilevschi VladimirromânăenlgezaEcologie și protecția mediului8.24Bugetgenerală 
8Caranic GheorgherusăenlgezaEcologie și protecția mediului7.98Bugetgenerală 
9Kerci DeniseromânăenlgezaEcologie și protecția mediului7.94Bugetspecială (p.11.1.a -Regulament) 
10Lanciu ConstantinromânăfrancezaEcologie și protecția mediului7.85Bugetspecială (p.11.1.a -Regulament)categoria 15%
11Butnaru AlexandruromânăfrancezaEcologie și protecția mediului7.83Contractspecială (p.11.1.d -Regulament) 
12Hușanu IonromânăenlgezaEcologie și protecția mediului7.76Contractgenerală 
13Lupu MădălinaromânăfrancezaEcologie și protecția mediului7.10Contractgenerală 
14Mitrofan VladromânăfrancezaEcologie și protecția mediului7.07Contractgenerală 
15Neculiță IulianromânăenlgezaEcologie și protecția mediului6.96Contractgenerală 
16Oboroc MaximromânăenlgezaEcologie și protecția mediului6.95Contractgenerală 
17Corolenco AlexandrurusăenlgezaEcologie și protecția mediului6.93Contractgenerală 
18Nidealcov AlexandruromânăfrancezaEcologie și protecția mediului6.64Contractspecială (p.11.1.e -Regulament) 
19Cevdari LarisaromânăenlgezaEcologie și protecția mediului6.41Contractgenerală 
20Snegur AlexandraromânăfrancezaEcologie și protecția mediului6.14Contractgenerală 
21Manaliu MarinelaromânăenlgezaEcologie și protecția mediului6.10Contractgenerală 
22Sava AndrianromânăfrancezaEcologie și protecția mediului6.08Contractgenerală 
23Bergan Ana-MariaromânăfrancezaEcologie și protecția mediului6.04Contractgenerală 
24Vîrlezanu EduardromânăenlgezaEcologie și protecția mediului6.02Contractgenerală 
25Portaru IonromânăfrancezaEcologie și protecția mediului5.98Contractgenerală 
26Patrichi EugeniuromânăenlgezaEcologie și protecția mediului5.89Contractspecială (p.11.1.d -Regulament) 
27Bezman ValentinromânăenlgezaEcologie și protecția mediului5.85Contractgenerală 
28Guban SergiuromânăenlgezaEcologie și protecția mediului5.78Contractgenerală 
29Strungari EugeniuromânăenlgezaEcologie și protecția mediului5.55Contractgenerală
SPECIALITATEA CONTABILITATE (CALIFICAREA CONTABIL)       
Nr ordNume Prenume CandidatLimba de instruireLimba străinăSpecialitateaMedie concursADMIS cu Tipul de finanțareTipul categorieiADMIS - Categorie specială
1Zbîrciog VeronicaromânăenglezaContabilitate 9.74Bugetgenerală 
2Constandachi AlinaromânăenglezaContabilitate 9.40Bugetgenerală 
3Hotnogu NicoletaromânăfrancezaContabilitate 9.31Bugetgenerală 
4Forțu MihaelaromânăfrancezaContabilitate 8.99Bugetgenerală 
5Nărea MihaelaromânăfrancezaContabilitate 8.92Bugetgenerală 
6Cavruc TamararomânăfrancezaContabilitate 8.88Bugetgenerală 
7Conovciuc EvelinaromânăenglezaContabilitate 8.79Bugetspecială (p. 11.1.e -Regulament) 
8Grecu ChirilromânăfrancezaContabilitate 8.63Bugetgenerală 
9Negru AnastasiaromânăenglezaContabilitate 8.62Bugetgenerală 
10Mazîlu EduardromânăenglezaContabilitate 8.40Contract generală 
11Bulat GheorgheromânăenglezaContabilitate 8.40Contract generală  
12Cojocaru VictoriaromânăenglezaContabilitate 8.34Bugetspecială (p. 11.1.b -Regulament) categoria 15%
13Mitachi VladislavromânăfrancezaContabilitate 8.27Contract generală 
14Mincovscaia AnaromânăfrancezaContabilitate 8.26Contract generală 
15Yildirim MădălinaromânăfrancezaContabilitate 8.23Contract generală 
16Bercaru DragomiraromânăfrancezaContabilitate 8.19Contract generală 
17Gîrnu AdelinaromânăenglezaContabilitate 8.06Contract specială (p.11.1.e -Regulament) 
18Gîscă SergiurusăenglezaContabilitate 8.05Contract generală 
19Matcaș AlionaromânăenglezaContabilitate 7.89Contract generală 
20Rusu AlinaromânăfrancezaContabilitate 7.89Contract generală 
21Burlacu NicoletaromânăenglezaContabilitate 7.84Contract generală 
22Creangă SabrinaromânăfrancezaContabilitate 7.83Contract specială (p. 11.1.e -Regulament)  
23Așci EsteraromânăfrancezaContabilitate 7.80Contract generală 
24Crîlov NicolairusăfrancezaContabilitate 7.52Contract generală 
25Panuța MădălinaromânăenglezaContabilitate 7.30Contract generală 
26Bîrcă IanaromânăenglezaContabilitate 7.19Contract generală 
27Eșanu Mihaela-GabrielaromânăfrancezaContabilitate 7.15Contract generală 
28Chebac CorinaromânăenglezaContabilitate 7.12Contract generală 
29Rusu AnaromânăfrancezaContabilitate 7.08Contract generală 
30Covrighina MarinarusăenglezaContabilitate 7.02Contract generală 
31Ghimpu TatianaromânăfrancezaContabilitate 6.97Contract generală 
32Postu MihaelaromânăenglezaContabilitate 6.92Contract generală 
33Stancov Dan-DumitruromânăenglezaContabilitate 6.87Contract generală 
34Vasilachi NicolaeromânăenglezaContabilitate 6.71Contract generală 
35Taucci AnatoliirusăenglezaContabilitate 6.59Contract generală 
36Carp DanielaromânăenglezaContabilitate 6.45Contract generală 
37Brebin NicoletaromânăenglezaContabilitate 6.33Contract generală 
38Barilă NicolaeromânăfrancezaContabilitate 6.14Contract generală 
39Borodin DanilRomână francezaContabilitate 5.96Contract generală 
40Chiriac MarinaromânăenglezaContabilitate 5.73Contract generală

Rezultatele concursului de admitere în anul II de studii

Nr ordNume Prenume CandidatLimba de instruireLimba străinăSpecialitateaMedie concursADMIS cu Tipul de finanțareTipul categoriei
1Dumitrașcu NataliaromânăenglezaÎnvățământ primar7.22CONTRACTGenerală
2Carapascal GabrielaromânăfrancezaContabilitate7.89CONTRACTGenerală
3Bulat OlgaromânăfrancezăÎnvățământ primar7.42CONTRACTGenerală
4Hotnogu ValeriaromânăfrancezaAsistență socială (Pedagog social)7.71CONTRACTGenerală
5Moldovanu RodicaromânăfrancezăEcologie și protecția mediului7.82CONTRACTGenerală
6Caraman IgorrusăenglezaProgramare și analiza produselor de program7.90CONTRACTGenerală

Rezultatele concursului de admitere pentru TURUL II

Nr. OrdNume prenume elevLimba de instruireLimba strainaSpecialitateaMedia de concursTipul de finanțare
1Secrieru MihaelaromânăenglezaEducație timpurie7.93Contract
2Rumeus Valentina-GabrielaromânăfrancezăAsistență socială (Pedagog Social)6.84Contract
3Tasmalî IrinarusăenglezaAsistență socială (Pedagog Social)6.06Contract
4Cazacu IrinaromânăfrancezăAsistență socială (Lucrător Social)7.48Contract
5Linga VasileromânăfrancezăProgramare și analiza produselor de program7.75Contract
6Petcoglo RomanrusăenglezaAdministrarea aplicațiilor web6.93Contract
7Mișota GheorgheromânăfrancezăAdministrarea aplicațiilor web6.40Contract
8Ignat IuliaromânăenglezaEcologie și protecția mediului6.92Contract
9Șestacov IvanrusăfrancezăContabilitate 8.47Contract
10Tarasiuc VictoriaromânăfrancezăContabilitate 8.09Contract
11Flioștor AnatolieromânăenglezaContabilitate 7.74Contract
12Advahova AnnarusăfrancezăContabilitate 8.14Contract
13Busuioc DanielromânăfrancezăAdministrarea aplicațiilor web6.7Contract
14Baurceanu RomanromânăenglezăContabilitate 7.11Contract
Salut! Mesajul Dvs va fi receptionat pe e-mail. In cel mai scurt timp ve-ti primi un raspuns!